Showbiz

Për shkak të grave? Princ Harry zbulon arsyen e sherrit me vëllanë

Shkruar nga Liberale
Për shkak të grave? Princ Harry zbulon arsyen e sherrit me

Për herë të parë Princ Harry ka folur për marrëdhënien e tij më vëllanë, Princ William, të cila kohët e fundit nuk janë aq të mira. Në një intervistë për ITV, Harry pranoi se vëllezërit kishin marrë me të vërtetë rrugë të ndryshme.

“Për shkak të roleve tona, punëve tona, familjes sonë dhe faktit që ne jemi nën presion, ndodh që njerëzit të devijojnë. Por ne jemi vëllezër dhe gjithmonë do të jemi vëllezër. Unë e di se ai do të jetë këtu edhe për mua. Ne nuk e shohim njëri-tjetrin pasi jemi të zënë. Shumica e thashethemeve bëhen pa asgjë, por kur jeni vëllezër keni ditë të mira dhe të këqija, “tha Harry.

Shpeshe herë është aluduar në media se shkak për grindjet e vëllezërve mbretërorë kanë qenë gratë e tyre.

Thuhet se Kate Middleton, 37-vjeç dhe Meghan Markle, 37-vjeç, nuk mund të gjejnë një gjuhë të përbashkët dhe se për këtë arsye princat pushuan së komunikuari.

Sipas një burimi të CNN, shkak i grindjeve nuk ishte marrëdhënia mes grave, por fakti që Harry dëshironte më shumë pavarësi, dhe William kishte nevojë për një ekip personal për t’u përgatitur për një ndryshim të qeverisë kur babai i tyre princ Charles, 70-vjeç, të bëhet mbret.

“E gjithë grindja është midis nesh, jo e grave tona”, thanë vëllezërit në shkurt 2018./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1097589,1097586,1097587,1097588,1097590,1097591,1097592"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH