Aktualitet

Pengmarrja e vdekja e Jan Prengës, shkon në 5 numri i të arrestuarve

Shkruar nga Liberale
Pengmarrja e vdekja e Jan Prengës, shkon në 5 numri i të

Policia raportoi ditën e djeshme se Jan Prenga ka ndërruar jetë ditën që është rrëmbyer për shkak të goditjeve dhe humbjes së gjakut që ka pasur, por ende trupi i tij nuk është gjetur.

Ndërkohë, Policia bën me dije se në pranga është vënë edhe një person tjetër, 30-vjeçari Festim Bexhdilli.

Personat e tjerë që janë arrestuar janë Bajram Hajri, djali i tij, Leonard Hajri, Olsi Turja dhe Elton Hajri.

Njoftimi i policisë

Sektori për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, në vijim të veprimeve të kryera për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes mbi rrëmbimin e shtetasit J. P., të ndodhur në rrugën “London”, Kamzë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kavajë, ka bërë ndalimin e shtetasit F. B., 30 vjeç, banues në Kavajë.

Nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera nga Sektori për Krimet e Rënda në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Departamentin e Policisë Kriminale, nën drejtimin e Prokurorisë, dyshohet se ky shtetas, në bashkëpunim me 4 shtetasit e ndaluar më parë dhe me shtetas të tjerë, e kanë rrëmbyer për ta mbajtur peng, shtetasin J. P., më datë 17.01.2020, në Kamzë.

Në cilësinë e provës materiale shtetasit F. B. i janë sekuestruar dy telefona dhe një sasi prej 850 eurosh. Për shkak të rëndësisë së hetimit, nuk bëhen të ditura detaje të tjera.

Sektori për Krimet e Rënda në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë vijon punën për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeje dhe gjetjen e trupit të shtetasit J. P.

Materialet do i kalohen për ndjekje të mëtejshme Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprat penale “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”, “Fshehja ose asgjësimi i kufomës”, “Veprime që pengojnë zbardhjen e të vërtetës”, “Përkrahja e autorit të krimit”, të kryera në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH