Aktualitet

Gazeta Liberale çelet sot me: PD, tre grupe dhe Berisha

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale çelet sot me: PD, tre grupe dhe Berisha

PD paraqiti 44 deputetë në grupin e saj parlamentar duke lënë Berishën jashtë.

Ish-kryeministri depozitoi një shkresë duke u  vetëdeklaruar anëtar i Grupit demokrat.

Ndërsa zëri i demokratëve dhe aleatëve do të ndahet në tre grupe këtë legjislaturë, zëra brenda PD-së e shohin si jostatutore dhe jo të fundme përjashtimin e Berishës.

Ky i fundit ka lajmëruar hapa të mëtejshëm që shenjestrojnë  kryedemokratin.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH