Aktualitet

PD publikon mesazhin e zyrtarit amerikan në Tiranë në prag të nisjes së Kuvendit të Berishës

Shkruar nga Liberale
PD publikon mesazhin e zyrtarit amerikan në Tiranë në prag

Sekretari i grupit të PD, Arbi Agalliu ka reaguar përmes një postimi në facebook në ditën e themelimit të PD. Agalliu shkruan se PD lindi si mburojë e interesave të shqiptarëve do të vazhdojë e tillë e jo pronë e as mburojë e interesave personale të askujt, as të Berishës.

“Partia Demokratike ka lindur si parti e fjalës së lirë, si parti e të drejtave të njëriut, si parti e tregut të lirë e mbi të gjitha si parti pro Amerikane

Partia Demokratike lindi si mburojë e interesave të shqiptarëve do të vazhdojë e tillë e jo pronë e as mburojë e interesave personale të askujt, as të z.Sali Berisha.

Për këdo që u përball me gënjeshtra dhe manipulime të stilit komunist u them se në këtë ditë të shënuar të gjithë duhet të jemi të bashkuar, largë interesave personale, të tejkalojmë veten në të mirë të demokratëve dhe shqiptarëve.”- shkruan Agalliu.

Videon e gjeni KËTU

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH