Aktualitet

PD publikon email-in: Pezullohet shërbimi mjekësor në Kurbin

Shkruar nga Liberale
PD publikon email-in: Pezullohet shërbimi mjekësor në Kurbin

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, publikon një email, ku sipas tij, njoftohet pezullimi i shërbimit mjekësor në Kurbin.

Përmes një statusi në “Facebook”, ish-deputeti thekson se me këtë vendim 75 mijë banorë nuk do të marrin më shërbim mjekësor.

Mesazhi i Spahisë:

JA SI KJO QEVERI I LE QYTETARET PA SHERBIM SHENDETESOR!

Qytetarët e Kurbinit mbeten pa shërbim mjekësor të specializuar sepse godina spitalore ku ato ofrohen do shembet!!!

Pra secili nga 75 mijë banorët e Kurbinit, që do ketë probleme shëndetësore nuk do ketë mundësi të trajtohet sepse askush nuk ka marrë masa, që shërbimi të ofrohej diku tjetër para prishjes së godinës!!! Ja ku e ka katandisur shërbimin shëndetësor Edi Rama!

Ky është modeli permanent i menaxhimi të sistemit shëndetësor nga kjo qeveri me “duke parë e duke bërë”, pa pikë vëmendjeje se cfarë ndodh me shëndetin e qytetarëve.

Eshtë një shembull i fundit krejt flagrant se sa pa vizion, pa strategji, pa plan e pa parashikim menaxhohet sistemi shëndetësor në vend, duke rrezikuar e jo garantuar shëndetin e qyetarëve!

Të vetmin plan dhe vizion që ka Edi Rama dhe shpura e tij janë koncesionet korruptive dhe tenderat e errët! Ato i piketojnë e realizojnë shumë mirë, ndërsa qytetarët i lenë në mëshirë të fatit!

Shqipëria meriton më shumë – qytetarët shqiptarë meritojnë më shumë. Është koha për ndryshim dhe shpresë të re, për një qeveri që mendon dhe u shërben qytetarëve, që nuk ua bën taksat koncesione e tendera korruptivë, por ua kthen në shërbime që u lehtësojnë të përditshmen. #25prill

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH