Aktualitet

PD kërkesë KAS: Të shpallet i pavlefshëm rezultati i Shkodrës

Shkruar nga Liberale
PD kërkesë KAS: Të shpallet i pavlefshëm rezultati i

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në KAS, Marash Logu, renditi të gjitha parregullsitë që PD pretendon se kanë ndodhur në Qarkun e Shkodrës, gjatë fushatës zgjedhore dhe ditën e zgjedhjeve në këtë qark.

“Më datë 9 maj, kemi bërë një kërkesë ankimore. Kemi kërkuar nga KAS mbledhjen e provave të tjera, e jam i sigurt nëse do të ndodhë do të vërtetohet ajo që ne kemi quajtur ‘masakra e 25 prillit’. Kemi parashtruar përpara këtij komisioni, që shtetasit Benet Beci, kandidat për deputet në Shkodër, shtetasi Tom Doshi, kandidat i PSD. Shtetasi Mark Babani, e shteasi Mark Frroku, ish deputet, në bashkëpunim me shtetas të tejrë, kishin ngritur në Qarkun e Shkodrës, një strukturë kriminale të mbledhjes së votave.", tha Logu.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH