Aktualitet

PD: Hajduti i Surrelit përçmon mundin dhe gjakun e naftëtarëve

               Publikuar në : 17:00 - 12/10/20 liberale

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka reaguar për gjendjen e naftëtarëve në Ballsh, të cilët prej dy javësh janë në grevë urie.

Përmes një postimi në “Facebook”, Alibeaj shprehet se Rama vetëm po vjedh gjakun dhe mundin e naftëtarë të Ballshit, ndërsa kishte premtuar në 2018 se do të zgjidhte problemin e naftëtarëve.

Sipas demokratit, naftëtarët dhe të gjithë qytetarët e zhgënjyer nga qeveria Rama do të përballen me të në 25 prill.

“Prej 15 ditesh, naftetaret e Ballshit jane ne greve urie. Kerkojne punen, djersen dhe gjakun e tyre dhe buken e femijeve. Te mashtruar, te neperkembur, te tallur e te vjedhur nga babezia e Rames dhe oligarkeve hajdute te oborrit te tij, i jane drejtuar vetflijimit. Prej 22 janarit 2018, mashtruesi ne krye te qeverise, prej zyres se tij te ngrohte e plot luks premtoi plot cinizem “se heren tjeter do te shkonte ne Ballsh”, tek naftetaret, per te rivene ne pune Uzinen, dhe se ai me te tijet “ishin disponibel” per te zgjidhur hallin e naftetareve!

Prej asaj dite, hajduti i Surrelit, ka vazhduar vecse te vjedhe dhe te percmoje mundin, gjakun dhe sakrificen e naftetareve! E sot, 15 dite drejt rruges se vetflijimit, as nuk denjon ti degjoje. Mesa duket “shpresa e plote” e Rames per te shkuar ne Ballsh e per ti takuar, nuk do realizohet! Por, nje gje eshte e sigurt: naftetaret, qytetaret e Ballshit, dhe te gjithe shqiptaret, do te takohen me Ramen ne 25 prill! Dita e pagimit te fatures eshte afer!”, shkruan Alibeaj.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back