Aktualitet

"Pasojat e tërmetit janë tronditëse", Meta bën apel nga Bubqi

Shkruar nga Liberale
"Pasojat e tërmetit janë tronditëse", Meta bën

Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel banorët e prekur nga tërmeti në fshatin Bubq të Krujës.

Meta ka parë nga afër dëmet e pësuara dhe gjendjen e banorëve, teksa është shprehur se është koha për të përballuar sa më mirë emergjencën, e për t’iu kthyer normalitetit.

“Pasojat e tërmetit në Bubq janë tronditëse, por fatmirësisht pa jetë të humbura. Tani është koha për të përballuar sa më mirë emergjencën, deri në rivendosjen e normalitetit të plotë!”, shkruan Meta në rrjetet sociale./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" ids="1107657,1107654,1107653,1107655,1107656,1107658"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH