Sport

Pasi postoi në Twitter se është homoseksual, Casillas shokon me deklaratën e radhës

Shkruar nga Liberale

Pasi bëri bujë në fillim të këtij muaji duke postuar në Twitter se ai është homoseksual, portieri legjendar i Real Madridit, Iker Casillas, ka ndezur Twitter-in me një tjetër postim. Kësaj radhe, për arsye që ende nuk ka sqaruar, ai iu referu testikujve.

“Më vjen vërtet të qëlloj veten në testikuj 7 herë”, shkroi Casillas në Twitter në spanjisht. Tweet-i, i postuar në orën 2 të mëngjesit me orën spanjolle, mblodhi mbi 50,000 pëlqime brenda disa orësh.

Disa përdorues të Twitter vunë re se transmetuesi i njohur Ibai Yanos kishte postuar një frazë të ngjashme disa orë më parë. A është ky një hak apo Casillas po përpiqej t'i dërgonte një mesazh mikut të tij Ibay?

Casillas mesa duket ka dashur të shprehë pakënaqësinë e tij për humbjen e Real Madridit nga Leipzig (humbur 3-2 në Gjermani) në Champions League me këtë postim në Twitter.

Tweet-i për homoseksualitetin

Më 8 tetor, Casillas postoi një mesazh në Twitter duke thënë se ai ishte homoseksual. “Shpresoj të më respektoni: Unë jam homoseksual. Paçi një të diel të mbarë”.

Në fakt, Carles Puyol iu përgjigj, mjaft me humor, postimit në Twitter, duke shkruar: “Është koha të tregojmë historinë tonë”.

Dy orë më vonë, Casillas postoi në Twitter se ai ishte hakuar. “Llogari e hakuar. Për fat të mirë gjithçka është mirë. Na vjen keq për të gjithë ndjekësit e mi. Dhe sigurisht, më shumë falje nga komuniteti LGTB”, tha ai në postimin e tij të ri./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH