Showbiz

Pas vendimit për divorc, ‘arratiset’ ish-bashkëshortja e Bill Gates

Shkruar nga Liberale
Pas vendimit për divorc, ‘arratiset’ ish-bashkëshortja e

Bill dhe Melinda Gates bën njoftimin për ndarjen e tyre dy ditë më parë, por duket se zhurma e mediave shqetësonte Melindën, e cila thonë që ka marre me qira një ishull privat.

Burime për TMZ-së thanë se Melinda ka marrë me qira ishullin i cili kushton 132,000 dollarë për një natë.

foto galeri foto galeri 12PreviousNext

Ditën kur njoftuan për ndarjen e tyre firma e Bill-it transferoi 1.8 miliardë dollarë në llogaritë e Melindas, duke u bërë kështu ndër çiftet më të pasura në botë që ndajnë pasurinë e tyre.

“U menduam gjatë dhe vendosëm t’i japim fund martesës” shkroi çifti në Twitter.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH