Showbiz

Pas mesazheve të modeles së njohur në mbështetje të palestinezëve, familja Hadid kërcënohet me vdekje

Shkruar nga Liberale

Pas reagimit të qeverisë izraelite ndaj Gigi Hadid, për postimet që ajo bëri në favor të popullit palestinez, një raport i TMZ flet për kërcënime serioze të marra si nga modelja, ashtu edhe nga e gjithë familja e tij.

Artikulli thekson se çdo anëtar i familjes Hadid, përfshirë Gigi, Bella, Anwar dhe prindërit e tyre, Mohamed dhe Yolanda, kanë marrë mesazhe që i kanë bërë ata të frikësohen për jetën e tyre.

"Ata po marrin kërcënime me vdekje për mbështetjen e tyre për Palestinën dhe situata është përkeqësuar aq shumë sa u është dashur të ndërmarrin veprime," tha një burim pranë familjes.

Mesazhet janë dërguar me postë në rrjetet sociale. Megjithatë, më shqetësuesja për ta është se kanë marrë kërcënime edhe në telefonat e tyre personalë.

Të njëjtat informacione thanë se numrat e tyre personalë u zbuluan disi në internet javën e fundit dhe shumë të panjohur i dërguan me ndjenja të tmerrshme. Në disa prej tyre, ata përshkruajnë se si do ta ekzekutonin Hadidin.

Pas zhvillimeve të mësipërme, Mohamed Hadid po mendon t'i drejtohet FBI-së për ndihmë.

Modelja e famshme gjysmë palestineze ka publikuar pak ditë më parë një storie në llogarinë personale në Instagram, ku shkruante: “Nuk ka asgjë çifute në trajtimin e palestinezëve nga qeveria izraelite”.

“Dënimi i qeverisë izraelite nuk është antisemite dhe mbështetja e palestinezëve nuk është mbështetje për Hamasin”, shtoi ajo.

Qeveria izraelite u përgjigj shpejt ndaj asaj që shkroi Gigi Hadid me një seri historish në Instagram.

“A keni fjetur javën e fundit? Apo thjesht ua ktheni shpinën foshnjave hebreje që masakrohen në shtëpitë e tyre? Heshtja juaj është krejtësisht e qartë se kë po mbështesni. Shihemi”, shkruhet në Insta Story-n që është ngarkuar në llogarinë zyrtare në Instagram të mbajtur nga qeveria./Liberale.al

[gallery columns="1" size="full" jnewsslider="true" ids="1391025,1391024"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH