Aktualitet

Pas largimit të Ardian Çelës zgjidhet drejtori i ri i OSHEE

Shkruar nga Liberale
Pas largimit të Ardian Çelës zgjidhet drejtori i ri i OSHEE

Pas largimit të Ardian Çelës nga OSHEE, duke qenë se i përfundoi mandati, është emëruar drejtuesi i ri. Enea Karakaçi do drejtojë grupin e shpërndarjes së energjisë elektrike në vend.

Ai ka qenë Jurist në Entin Rregullator të Energjisë (ERE) në vitet 2012.

Në 2013 nga ERE transferohet te ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës.

Fillimisht ishte specialist në ministri dhe vitet e fundit u emërua drejtor për sektorin e energjisë elektrike në Ministri. Së fundmi ishte anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të OSHEE group.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH