Globi

Pas helmimit, kundërshtarit të Putin i sekuestrohen pasuritë 

Shkruar nga Liberale
Pas helmimit, kundërshtarit të Putin i sekuestrohen

Alexei Navalny ka dalë nga spitali në Gjermani pas helmimit, por tani po përballet me një problem tjetër. Sipas mediave të huaja bëhet, atij i janë ngirë të gjithë llogaritë bankare dhe i është sekuestruar apartamenti në Moskë.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i tij Kisha Yarmysh, i cili tha se kundër Navalnyt është zhvilluar një proces gjyqësor gjatë kohës që ky i fundit ishte në spital.

“Banesa e tij tashmë nuk mund të shitet, dhurohet ose hipotekohet“, tha Yarmysh në një postim në mediat sociale.

Yarmysh tha se pasuritë e Navalny u sekuestruan më 27 gusht, pas një procesi gjyësor që është nisur nga kompania e hotelierëve Moscoë Schoolchild.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH