Kryesore

Pas gjestit të Xhakës,‘shpërthen’ gazetari: Ai është një turp

               Publikuar në : 21:01 - 27/10/19 liberale

Granit Xhaka nuk e ka pritur aspak mirë zëvendësimin në minutën e 61-të si dhe sjelljen e tifozëve të Arsenal q% vërshëllenin kundër tij. Xhaka më pas ofendoi tifozët duke u thënë atyre “F*ck Off”, teksa po largohej në drejtim të tunelit, ndërkaq hoqi edhe fanellën.

Gjesti i tij nuk është “gëlltitur” nga tifozët. Gazetari i njohur dhe tifozi i Arsenalit, Piers Morgan ka shpërthyer në kritika ndaj tij. Ai ka thënë në një postim në Twitter se Xhakës që sot duhet t’i hiqet shiriti i kapitenit, pas veprimit të tij.

Wow. Xhaka u zëvendësua pas një tjetër paraqitje të dobët – kështu që reagon duke u thënë tifozëve të Arsenalit ‘F*ck Off’, duke e hequr fanellën dhunshëm dhe duke vrapuar drejt tunelit. Dhe ky supozohet të jetë kapiteni ynë? Çfarë turpi i madh. Atij duhet t’i hiqet sot shiriti i kapitenit”, ka shkruar ai.

<
>
Screenshot_1-71 20251618-7619463-image-a-3_1572200140778 20251622-7619463-image-a-4_1572200144334-1 20251718-7619463-image-a-10_1572200405902

Tags: , , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back