Aktualitet

Pas Ambasdës së SHBA, Prokuroria kërkesë INTERPOl-it për Tom Doshin

Shkruar nga Liberale
Pas Ambasdës së SHBA, Prokuroria kërkesë INTERPOl-it

Pas deklaratave të ambasadës amerikane për Tom Doshin i cili garon në zgjedhjet e e 25 prillit në logon e PSD në Tiranë dhe Shkodër, prokuroria i ka kërkuar informacion ambasadës.

Prokuroria i kërkoi ambasadës së SHBA informacion pas nisjes së hetimit të thelluar për kandidatin në zgjedhje, për dyshime se preket nga ligji i Dekriminalizimit.

Në një zhvillim të fundit Prokuroria thotë se i është drejtuar edhe INTERPOL-it për përgjigje dhe aktualisht presin përgjigje prej tyre.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH