Aktualitet

Pas 5 orësh ndjekje në det, sekuestrohet gomonia e drogës në Vlorë

Shkruar nga Liberale
Pas 5 orësh ndjekje në det, sekuestrohet gomonia e drogës në

Kapet mjeti lundrues i dyshuar me drogë në Vlorë. Pas një operacioni prej 5 orësh gomonia e cila dyshohet se ngarkoi drogë në Vlorë u braktis nga skafistët dhe u bllokua nga policia.

Gomoia u ndoq nga në afërsi të grykëderdhjes së Vlorës nga 7 mjete detare të Policisë së Shtetit.

Ndërkohë në tokë janë disa makina policie të cilat po e presin në bregdet gomonen.

Ndërsa në ajër janë ngritur një helikopter si dhe një dron.

Në ndjekje të gomones u vu dhe Guardia di Finanza, pasi është ndjekur që nga brigjet italiane. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH