Ndërkombëtare

Parlamenti i Malit të Zi voton për qeverinë e re

               Publikuar në : 19:52 - 04/12/20 liberale

Parlamenti i Malit të Zi ka zgjedhur qeverinë e ri rreth tre muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme.

Nga 70 deputetë të pranishëm, 41 deputetë votuan pro dhe 28 kundër, ndërsa një deputet abstenoi.

“Betohem se do ta kryej detyrën time sipas Kushtetutës dhe ligjit, me ndershmëri, me përgjegjësi dhe me ndërgjegje”, tha kryeministri Zdravko Krivokapic.

Qeveria do të kenë 12 ministri dhe një zv/kryeministër, post të cilin do ta mbajë Dritan Abazoviç.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back