Aktualitet

Parlamenti e miraton, Arben Shehu zgjidhet kreu i KLSH

               Publikuar në : 15:01 - 02/07/20 liberale

Parlamenti ka miratuar kandidaturën e Presidentit Ilir Meta për kryetarin e ri të Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Arben Shehu ka marrë 108 vota pro, 5 kundër dhe 4 abstenim.

Pas votimit, Shehu ka bërë dhe betimin si kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit, duke falënderuar deputetët e Kuvendit për besimin që i dhanë.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back