Aktualitet

Parashikimi javor i motit, ja çfarë na pret 5 ditët e ardhshme

Shkruar nga Liberale
Parashikimi javor i motit, ja çfarë na pret 5 ditët e ardhshme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak (SHMU) ka dhënë parashikimin e motit për javën që presim përpara.

Statusi i SHMU-së:

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike edhe pse me masa ajrore të ftohta.

Në këtë mënyrë për ditën e Hënë dhe atë të Martë moti parashikohet me kthjellime si dhe vranësira kalimtare.

Për ditën e Mërkurë dhe atë të Enjte mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore të lagështa me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave. Në relievet malore në lindje në lartësitë mbi 1200 metër reshje dëbore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH