Aktualitet

Parashikimi i motit, rikthehen reshjet e shiut

Shkruar nga Liberale
Parashikimi i motit, rikthehen reshjet e shiut

Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Vranësirat pritet të shtohen sot në pjesën e dytë të ditës dhe të dielën pasdite do të kemi reshje.

Pritet që reshjet të jenë prezenti deri të hënën paradite.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë:

- në zonat malore nga -3ºC deri në 08ºC

- në zonat e ulëta nga 02ºC në 13ºC

- në zonat bregdetare nga 07°C në 15ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi 4 ballë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH