Aktualitet

Papa Françesku reagon për dhunën ndaj grave: Duhet të mbani mend se njerëzit prej mishi e gjaku...

Shkruar nga Liberale
Papa Françesku reagon për dhunën ndaj grave: Duhet të

Papa Françesku foli së fundmi për dhunën dhe vrasjen e grave dhe shprehu se është e qartë se edukimi i burrave për respekt dhe marrëdhënie të shëndetshme është mëse i nevojshëm.

Në një konferencë, Papa Françesku shtoi se edukimi formon një person dhe një shoqëri dhe paralajmëroi se nuk duhet harruar ndërgjegjësimi për zhvillimin njerëzor, pasi kjo është pikërisht ajo që do të përmirësojë shoqërinë në të ardhmen.

“Duhet të mbani mend se njerëzit prej mishi e gjaku duhet të respektohen si të afërmit tuaj”,-tha kreu i Kishës Katolike.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH