Globi

Papa Françesku: Hiqni telefonat nga duart, bisedoni me njëri-tjetrin

Shkruar nga Liberale
Papa Françesku: Hiqni telefonat nga duart, bisedoni me njëri-tjetrin

Në meshën e fundit zhvilluar për vitin 2019, Papa Françesku foli përpara qindra besimtarëve të mbledhur në sheshin Shën Pjetër të Vatikanit.

Ai shprehu shqetësimin për mungesën e komunikimit në familje, kryesisht mes prindërve dhe fëmijëve.

“Jozefi, Maria dhe Jezusi na kanë mësuar të lutemi, të punojmë dhe të komunikojmë me njëri-tjetrin. Hiqni telefonat nga duart, edhe kur drekoni. Ju dini vetëm të çatoni dhe keni harruar komunikimin”, tha ai./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH