Aktualitet

Pandeli Majko mesazh Metës: Ul palët në dialog!

Shkruar nga Liberale
Pandeli Majko mesazh Metës: Ul palët në dialog!

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko i pyetur nga mediat tha se presidenti Ilir Meta duhet të ulë palët në tavolinë për dialog dhe jo të bëjë thirrje për miting.

“Nuk është koha për tubime, 8 dhjetori i takon një situate të caktuar. Presidentit i duhet të ulë palët në tavolinë dhe jo të bëhet palë. Nuk e kuptoj konceptin se duhet të dalë presidenti nëpër Shqipëri dhe të bëjë miting. Nuk di të ekzistojë ky precedent në vende të tjera perëndimore, ku ne aspirojmë”, tha Majko. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH