Kronikë

Pamje nga vendngjarja/ “Golf”-i përplaset me “Audi”-n në aksin Lezhë-Shkodër, plagosen drejtuesit e automjeteve

Shkruar nga Liberale
Pamje nga vendngjarja/ “Golf”-i përplaset me

Aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Shkodër pranë kryqëzimit të Gjadrit, ku dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën.

Një mjet tip “Golf” me targa shqiptare është përplasur me një “Audi” me targa angleze dhe për pasojë kanë mbetur të lënduar dy persona të cilët janë dërguar në spitalin e Lezhës ku pas ndihmës mësohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Në spital po marrin ndihmën nga mjekët shoferi i “Golf”-it dhe pasagjeri i “Audi”-t. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton shkaqet e aksidentit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH