Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Pagat e shqiptarëve nuk kanë më privatësi

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Pagat e shqiptarëve nuk kanë më

Pas skandalit me publikimin e të dhënave të më shumë se 900 mijë votuesve të qarkut të Tiranës, vjen  ajo e pagave të 630 mijë qytetarëve shqiptarë, ndoshta rrjedhja më e madhe e informacionit sensitiv  deri më tani.

Partia Demokratike në opozitë e denoncoi ngjarjen si “skandal të përmasave të jashtëzakonshme” dhe kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama.

Presidenti Meta th ase ishte shkelje e lirive dhe të drejtave themelore.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH