Aktualitet

Osmani takohet me deputetët belgë: Anëtarësimi i Kosovës në NATO kontribuon në stabilitetin e rajonit

Shkruar nga Liberale
Osmani takohet me deputetët belgë: Anëtarësimi i

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim një delegacion nga Parlamenti Federal i Mbretërisë së Belgjikës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, të kryesuar nga Theo Francken.

Zyra e Presidencës njofton se presidentja Osmani ka falënderuar për mbështetjen dhe përkushtimin e Belgjikës në misionin e NATO-s dhe partneritetin e saj me Kosovën.

“Në këtë kontekst, Presidentja Osmani ka potencuar se synimi i Kosovës është që anëtarësimi në Partneritetin për Paqe t`i paraprijë atij në NATO dhe se këta hapa kontribuojnë në stabilitetin jo vetëm të Kosovës, por edhe rajonit”, citohet në komunikatë Osmani.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH