Aktualitet

Opozita shqiptare/ Debat i nxehtë mes gazetarëve Sulo dhe Dyrnjaja

Shkruar nga Liberale
Opozita shqiptare/ Debat i nxehtë mes gazetarëve Sulo dhe Dyrnjaja

Dy gazetarët Arion Sulo dhe Denis Dyrnjaja të ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u përfshinë në një debat të nxehtë.

Për Dyrnjanë Basha është përgjegjës për opozitën qesharake që është në parlament, ndërsa për Sulon kjo nuk është asgjë më shumë sesa “muzikë” për veshët e kryeministrit Edi Rama.

Sulo: PD është parti tradicionale. Ne kërkojmë të bëhet PD revulucionare, të marri votat e popullit me revolucione, të thotë çmendurira të majta. Tjetër mit që duhet rrëzuar. Është e përlyer. Ku janë ministrat e përlyer?

Dyrnjaja: Shoh disa njerëz në PD që është mëkat që janë afër disa njerëzve të tjerë. Është mëkat lista që ka bërë Lulzim Basha dhe ke sot në parlament atë opozitë qesharake që tallet Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH