Aktualitet

Operacioni antikanabis në Krujë, caktohet masa për 13 të arrestuarit

Shkruar nga Liberale
Operacioni antikanabis në Krujë, caktohet masa për 13 të

Gjykata e Krujës ka caktuar sot masën e sigurisë për 13 persona, të cilët u arrestuan në kuadër të një operacioni antidroge në zonën e Niklës ku u zbulua një sasi droge.

Mësohet se për 3 të arrestuar të tjerë do të jepet masa ditën e nesërme, ndërsa vijon puna për arrestimin e 22 personave të tjerë.

Konkretisht gjykata Krujës caktoi masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për 6 të ndaluar, ndërsa për 5 të tjerë ‘arrest shtëpi’ si dhe ‘detyrim paraqitje’ për 2.

MASAT E DHËNA NGA GJYKATA

Fetije Kullaj, arrest me burg

Erion Deliu, arrest me burg

Musait Vathi, arrest shtepie

Dashamire Deliu, arrest shtepie

Sokol Kullaj, arrest shtepie

Refik Deliu, arrest shtepie

Ferid Kullaj, arrest me burg

Dashamir Kullaj, arrest me burg

Erlind Almeta, arrest me burg

Xhavid Kullaj, arrest shtepie

Indrit Kullaj, arrest me burg

Ervin Perlica, detyrim paraqitje

Flamur Halili, detyrim paraqitje

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH