Aktualitet

ONM paraqiti prova shtesë, reagon Elisabeta Imeraj

Shkruar nga Liberale
ONM paraqiti prova shtesë, reagon Elisabeta Imeraj

Pasi Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit paraqiti prova shtesë pranë Komisionerit Publik, vjen një reagim nga Drejtuesja e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Elisabeta Imeraj.

Kjo e fundit tha për gazetaren Klodiana Lala se do paraqiste kërkesën për t’u njohur me këto akte. Mes të tjerash ajo theksoi se mbështet një proces të drejtë dhe ligjor.

“Aktet shtese te ONM – se, nuk me jane vene ne dispozicion per thuajse tre vjet hetime. Do paraqes kerkese për t’u njohur me keto akte, dhe me pretendimet. Mbeshtes nje proces te drejte ligjor dhe pres nje proces te drejte ligjor.”, tha Imeraj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH