Shije

Omleta me kërpudha dhe spinaq, ushqimi që iu nevojitet në mëngjes

               Publikuar në : 10:30 - 03/10/19 liberale

Spinaqi dhe kërpudha njihen për vetitë e larta shëndetësore, sidomos me këtë të fundit që posedon vlera të larta në vitaminën K, njofton lajmi.net.

Sido që të jetë, të ndjekim recetën dhe mënyrën e përgatitjes:

Përbërësit :

– 250 g kërpudha,

– Kripë,

– Piper,

– 280 g spinaq të ngrirë,

– 220 ml qumësht,

– 4 vezë,

– 25 g parmezan të grirë në rende,

– 1 thelb hudhre,

– Pak vaj ulliri apo luledielli,

– 60 g djathë feta,

– 60 g mocarelë të grirë në rende apo kaçkavall, sipas dëshirës.

Ndiqeni videon e mëposhtme për ta parë procedurën e përgatitjes dhe udhëzimet./Lajmi.net

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back