Aktualitet

"O ditëzi, e fitove rrogën”, ofendime mes Bushatit e Kadias

Shkruar nga Liberale
"O ditëzi, e fitove rrogën”, ofendime mes Bushatit e Kadias

Teksa në Open diskutohej për çështjen e publikimit të pagave të më shumë se 600 mijë qytetarëve shqiptarë, analisti Andi Bushati është përplasur me zv ministrin e Financave Besart Kadian.

I pyetur se nëse qeveria ka përgjegjësi në këtë skandal, Kadia nuk dha një përgjigje të drejtpërdrejtë, gjë që solli debati dhe ofendimet me Bushatin.

Debati

Andi Bushati: O ditëzi, e fitove rrogën!

Besart Kadia: Po bën shantazh, po bën shantazh me një informacion që nuk është ligjor…

Eni Vasili: Po çfarë interesi ka Bushati të më bëjë mua shantazh se di rrogën time?

Andi Bushati: E qetësova sahanlëpirësin.

Eni Vasili: T’i lëmë këto tani, t’i lëmë këto e të vazhdojmë.

Besart Kadia: Mbaji pak ato fjalë, sepse edhe unë e kam fjalorin më të zhvilluar se tëndin.

Andi Bushati: Shtrëngohu pas karriges o ditëzi, o ditëzi, shtrëngohu.

Besart Kadia: Në rast se ty të janë vjedhur të dhënat, këtu s’ka vjedhje nga shteti, në rast se del një e dhënë dhe ti si media e nxjerr dhe e publikon, më lind ideja që ti bën shantazh.

Eni Vasili: Cila media?

Besart Kadia: Lapsi.al që ka nxjerrë dhe rrogën tënde

Eni Vasili: E ke bërë Bushat?

Andi Bushati: Unë e kam bërë?

Eni Vasili: Unë të jap llogari për median ku jam vetë, mos e devijo bisedën.

Besart Kadia: Po unë e di rrogën tënde tani

Eni Vasili: Po unë s’e kam problem, s’e kam problem.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH