Aktualitet

Numërohen fletët e votimit në mbi 1800 QV, ja rezultati

Shkruar nga Liberale
Numërohen fletët e votimit në mbi 1800 QV, ja rezultati

Sipas të dhënave të KQZ deri tani në rang vendi janë numëruar fletët e votimit në 1852 QV nga 5199 që janë në total.

Sipas të dhënave të deritanishme, Partia Socialiste kryeson me 49.41% ose me 258190 vota. Partia Demokratike 202308 vota ose 38.72% dhe LSI 7.16% ose 37417.

Forca e katër politike është renditur Partia Socialdemokrate, e cila deri tani ka marrë 10506 vota ose 2.01%.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH