Showbiz

Norvegji, Princesha Marta fejohet tre vjet pas vetëvrasjes së ish-bashkëshortit

Shkruar nga Liberale

Anëtarja e familjes mbretërore është e divorcuar që nga viti 2017.

Në vitin 2019, ish-bashkëshorti që akuzoi Kevin Spacey-n i mori jetën

Princesha Martha Louise e Norvegjisë , 50 vjeçe, njofton fejesën e saj me amerikanin Shaman Durek - adhuruesit e të cilit është Gwyneth Paltrow - tre vjet pas vetëvrasjes së ish-bashkëshortit të saj Ari Behn.

Nëna 50-vjeçare e tre fëmijëve është e katërta në radhën e pasardhësit të fronit norvegjez.

Durek Verrett, 47 vjeç, punon në Los Anxhelos.

Prindërit e princeshës, Mbreti Harald dhe Mbretëresha Sonja , “i urojnë gjithë të mirat për të ardhmen”. Ka qenë princesha ajo që ka njoftuar fejesën zyrtare, me një postim në Instagram dhe një foto të ekspozuar me një smerald.

“Jam i lumtur të them se jam fejuar me shamanin Durek, atë që më bën zemrën të rrahë, ai që më sheh dhe njeh potencialin tim më të lartë, që më bën të qesh edhe kur jam e pambrojtur. Dashuria na bën të rritemi. Dhe jam shumë i lumtur që vazhdoj të rritem me këtë partner të bukur. Faleminderit të gjithë miqve dhe familjes sime që kanë qëndruar fort pranë nesh”.

Sipas mediave norvegjeze, princesha, vëllai i madh i së cilës, Princi i Kurorës Haakon, është trashëgimtar i fronit, synon të transferohet në Kaliforni me fëmijët e saj. Në mars, princesha ndau foton e parë të tre fëmijëve me partnerin e saj. Dy vite më parë Marta shkroi në Instagram një reflektim shumë të gjatë se sa e lumtur ishte që ishte së bashku me Durekun dhe se si kjo marrëdhënie i ndryshoi mënyrën e saj të të menduarit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH