Aktualitet

"Non grata nuk kthehet!", hap sot Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Non grata nuk kthehet!", hap sot Gazetën Liberale

Njoftimi i djeshëm i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës me publikimin e shifrave të individëve të shpallur “non grata” nga Departamenti i Shtetit u pa si një mesazh ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ky i fundit, në fjalën e mbajtur gjatë Kuvendit të 11 dhjetorit i kërkoi DASH të tërhiqte vendimin ndaj tij.

Në tabelën me emrat e të shpallurve, mbi dyqind syresh, ambasada thotë se për asnjërin prej tyre nuk është kthyer mbrapsht vendimi dhe as nuk ka pasur kërkesa faljeje.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH