Sociale

Njihuni me "suprizat" e motit/ Çfarë pritet të ndodhë me temperaturat ditën e premte?

Shkruar nga Liberale
Njihuni me "suprizat" e motit/ Çfarë pritet të

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/s, ndërsa përgjatë pjesës bregdetare fiton shpejtësi 10-13m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1 deri 2 ballë.

Pas 3 ditësh kërkime, nxirret i pajetë trupi i turistit holandez nga kanionet e Osumit (EMRI)

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 8 deri 19°C

në zonat e ulëta 8 deri 25 °C

në zonat bregdetare 10 deri 23°C

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH