Aktualitet

Njihuni me parashikimin e motit për sot

Shkruar nga Liberale
Njihuni me parashikimin e motit për sot

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të sjelli në Shqipëri në Ultësirën Perëndimore dominim të motit të kthjellët, ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të lehta të vranësirave. Por pritet që në pjesën e dytë të ditës vranësirat e lehta dhe kalimtare të shfaqën në të gjithë territorin, ku më të fokusuara do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH