Aktualitet

Një tjetër tërmet godet Shqipërinë, ja epiqendra dhe magnituda

Shkruar nga Liberale
Një tjetër tërmet godet Shqipërinë, ja epiqendra dhe

Një tjetër tërmet me magnitudë 3.3 i shkallës rihter është ndjerë pak momente më parë në Shqipëri.

Epiqendra ka qenë në Detin Adriatik me thellësi 5 km. Raportohet se lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetin e Vlorës.

Këto lëkundje vijnë pak orë pas tërmetit në Elbasan, i cili u regjistrua me epiqendër në Belsh me magnitudë 4.2. Aktualisht nuk raportohet për pasoja.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH