Showbiz

Një tjetër goditje për Bebe Rexhën. Lajmëron ndarjen nga i dashuri, pasi ai e kritikoi për shtimin në peshë

Shkruar nga Liberale

Marrëdhënia e Bebe Rexhës me kineastin Keyan Safyari duket se është drejt mbylljes, pasi këngëtarja shpërndau atë që besohet të jetë një mesazh prej tij, ku kritikon pamjen e saj.

Këngëtarja 33-vjeçare e postoi fillimisht foton në Instagram Stories dhe më pas u postua nga Pop Crave.

Në tekstin drejtuar artistes së nominuar për Grammy, një person që supozohet se është Safyari, asaj i thuhet: 'Ti fitove 35 kilogramë, padyshim që ke shtuar peshë dhe fytyra jote ndryshon. A duhet të pretendoj se nuk ka ndodhurgjë  dhe se është në rregull?'

Në tekstin për banoren e Bruklinit, emri i plotë i së cilës është Bleta Rexha, shkruhet: 'Hej. Unë kurrë nuk thashë që nuk je e bukur dhe kurrë nuk thashë që nuk të dua. Ne fakt thashë sa e bukur je dhe sa te kam dashur. Por unë gjithmonë kam thënë se do të jem i sinqertë me ty dhe fytyra jote po ndryshonte kështu që ta thashë”.

Në mesazhin e gjatë, Safyari dyshohet se ka thënë: "Unë shtova 3 kilogramë dhe më quajtët topolak dhe të shëndoshë".  Nuk do të thotë se nuk më do. Nëse po përpiqeni të gjeni arsye për t'u ndarë, kjo ka kuptim… por nuk është arsyeja e vërtetë.

"Nëse je e pakënaqur me mua / veten / me jetën dhe nuk sheh të ardhme me ne, atëherë kjo është në rregull dhe kjo është arsyeja.“ "Ti e di që të kam parë gjithmonë të bukur dhe të kam dashur pa marrë parasysh se çfarë”, thuhet më tej.

Safyari supozohet se e këshilloi Rexhën që 'të mendojë për gjërat dhe t'i shkruajë gjërat, të flasë me një terapist dhe ta bëjë këtë gjë për të arritur në rrënjën e problemit'.

Ai e mbylli mesazhin duke thënë: 'Më tregoni nëse dëshironi të flisni nëse keni nevojë për më shumë qartësi. Të dua.'

Rexha ka qenë e lidhur me Safyari që nga viti 2020. Kanë qenë disa muaj të vështirë për këngëtaren, e cila u godit nga një telefon i hedhur në skenë gjatë një shfaqjeje të 18 qershorit në The Roofto.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH