Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Një tjetër 11 dhjetor me Sali Berishën

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Një tjetër 11 dhjetor me Sali Berishën

Pasi shpalli kandidaturën për kryetarin e ri të PD-së, Sali Berisha po përpiqet ta mbajë Kuvendin Kombëtar që kërkon shkarkimin e Bashës, në një datë simbolike për demokratët.

Ai duket se ka zgjedhur ditën e themelimit të PD-së, për të mbështetur edhe deklaratat e tij se kërkon ta kthejë tek vlerat e para dhe t’i japë sovranitetin.

Nga ana tjetër, Basha i rri qëndrimit se nuk do ta lejojë një Kuvend anti-amerikan dhe as bunkerizimin e partisë për hir të interesave personale të ish-kryeministrit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH