Aktualitet

Një i vdekur nga koronavirusi në Shqipëri

Shkruar nga Liberale
Një i vdekur nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat në lidhje me koronavirusin gjatë 24 orëve të fundit.

Bëhet e ditur se ka ndërruar jetë një pacient 80-vjeçar i shtruar në Spitalin “Shefqet Ndroqi”.

“Në 24 orët e fundit, nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen në spitalin Covid2 “Shefqet Ndroqi”, një 80 vjeçar nga Tirana, i cili vuante nga shumë sëmundje. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjarëve", tha MSH.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH