Aktualitet

Nisin lëvizjet në kampin e socialistëve, Rama mbledh në Durrës kryebashkiakët e drejtuesit

Shkruar nga Liberale
Nisin lëvizjet në kampin e socialistëve, Rama mbledh në

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë në qytetin e Durrësit kryebashkiakët dhe drejtuesit e Partisë Socialiste në qarqe.

Mbledhja do të bëhet në datat 7-8 tetor dhe në fokus të bisedimeve do të jenë zgjedhjet lokale të vitit 2023.

Kujtojmë se kreu i qeverisë u takua mëngjesin e së hënës me presidentin Bajram Begaj.

Pritet që kreu i shtetit të takohet edhe me krerët e Grupeve Parlamentare për të diskutuar rreth datës së zgjedhjeve lokale, 2023.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH