Aktualitet

Nis punën Komisioni për raportin e Dick Marty

               Publikuar në : 21:06 - 10/12/20 liberale

Komisioni i posaçëm për raportin e Dick Marty ka zhvilluar mbledhjen e konstituimit.

Nëntë anëtarët e votuar nga parlamenti kanë zgjedhur dhe relatorët Klotilda Bushka dhe Elena Xhina, si dhe sekretariatit teknik.

Kryetari i Komisionit, Ulsi Manja qartësoi që nuk është një komision hetimor, por një komision i cili do të sqaroi akuzat e shprehur në raportin e Dick Marty, i miratuar në vitin 2011 në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës.

Komisioni në fund të mandatit të tij 3 mujor do të dalë me një projekt rezolutë që do të votohet nga parlamenti.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back