1

Nis Euro 2020 / Festë madhështore në “Olimpiko” të Romës

               Publikuar në : 20:58 - 11/06/21 liberale

Ka nisur në stadiumin “Olimpiko” të Romës ceremonia madhështore e hapjes së Euro 2020.

Në pamjet e publikuara nga UEFA, duket atmosfera spektakolare në stadium.

Stadiumi i mbushur me spektatorë, është mbushur me topëtha me ngjyra, balet dhe këngë.

Në këtë ceremoni, këndoi edhe tenori i mirënjohur italian, Andrea Boçeli.

Videon e gjeni KËTU


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back