Aktualitet

Nikolo 2 vjeç humb jetën, analizat konfirmojnë dyshimin e tmerrshëm

Shkruar nga Liberale
Nikolo 2 vjeç humb jetën, analizat konfirmojnë dyshimin e

Nikolo Feltrin vdiq pas një mbidoze droge, ndërsa ishte në shtëpi në Codissago di Longarone, në provincën e Belluno.

Analizat toksikologjike pas autopsisë së trupit të vogël të fëmijës dy vjeçar konfirmuan dyshimin e tmerrshëm të dyshuar që në orët pas vdekjes së tij në spitalin e Pieve di Cadore, ku u dërgua pasi u sëmur papritur në muajin korrik.

Nikolo vdiq nga mbidoza e hashashit, por në gjakun e tij u gjetën edhe gjurmë të drogave të tjera si heroinë dhe kokainë.

Autopsia e kryer nga anatomopatologu Antonello Cirnelli, kishte vërtetuar se vdekja e fëmijës ishte për shkak të helmimit nga substanca, tashmë konfirmimi vjen nga rezultatet e analizave toksikologjike.

Kjo vërteton dyshimin se fëmija ka gëlltitur diçka në shtëpi dhe jo në parkun poshtë shtëpisë ku ka shkuar mëngjesin e tragjedisë, siç kishte deklaruar babai i tij që ishte me të.

Babai të cilit i është besuar fëmija ditën e tragjedisë është aktualisht i vetmi i hetuar për veprën e vrasjes nga pakujdesia. Për momentin, megjithatë, asnjë masë paraprake e asnjë lloji nuk është urdhëruar kundër Diego Feltrin.

Atë 28 korrik ai kishte mbërritur me makinë në spital me Nikolën e vogël, duke thënë se djali i tij nuk ishte zgjuar pas gjumit të pasdites.

Diego Feltrin u kishte thënë hetuesve se kishte vënë re se djali i vogël kishte marrë diçka nga toka duke e çuar në gojë, ndërsa ata ishin në parkun poshtë shtëpisë para drekës.

Në shtëpinë e familjes nuk u gjetën shenja të dukshme të pranisë së drogës gjatë kontrolleve pas vdekjes së fëmijës, por do të kishte gjurmë të disa substancave në gjetjet e ndryshme të sekuestruara dhe tani duke u ekzaminuar nga hetuesit, do të vërtetohet nëse korrespondon me atë që u gëlltit nga fëmija./Përshtati Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH