Aktualitet

Nikolin Jaka i infektuar me Covid-19, shtrohet në spital

Shkruar nga Liberale
Nikolin Jaka i infektuar me Covid-19, shtrohet në spital

Kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Ai është shtruar në Spitalin Infektiv paraditen e së dielës.

Mësohet se kreu i Dhomës së Tregtisë, Jaka ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe është nën kujdesin e mjekëve.

Në spitalin Infektiv në Tiranë aktualisht janë duke marrë shërbim 84 pacientë, dy prej të cilëve të intubuar, ndërsa 11 të tjerë janë në terapi intesive, dhe nën kujdes të shtuar nga ana e mjekëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH