Aktualitet

Ngritja e Kushtetueses, Kim: Ruçi e Meta të punojnë urgjentisht me...

Shkruar nga Liberale
Ngritja e Kushtetueses, Kim: Ruçi e Meta të punojnë urgjentisht

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, i jep sërish një mesazh politikës shqiptare për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese.

Ambasadorja Kim shkruan se kryeparlamentari Gramoz Ruçi dhe Presidenti Ilir Meta duhet të punojnë me organet përkatëse.

“Falenderoj Metën e Ruçin për iniciativën për Gjykatën Kushtetuese. Ruçi e Meta duhet të punojnë me organet përkatëse. Jam dakord me’ Venecian’ që Ruçi e Meta të punojnë bashkë”, shkruan ambasadorja.

https://twitter.com/USAmbAlbania/status/1306930669864484864?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1306930669864484864%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fngritja-e-gjykates-kushtetuese-ambasadorja-yuri-kim-ruci-e-meta-te-punojne-me-organet-perkatese%2F

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH