Aktualitet

Ngjela tregon arsyet e përplasjes Rama-Meta

               Publikuar në : 21:36 - 14/10/20 liberale

Për avokatin Spartak Ngjela ndryshimi i Kodit Zgjedhor, i cili kaloi në Kuvend pak ditë më parë nuk krijon garë për të prodhuar lidershipin e duhur në parlamentin e ardhshëm. Sa i p debatin mes kryeministrit dhe presidentit Meta në lidhje me marrëveshjen e 5 qershorit.

Ai tha se retorika e tyre ka thjesht karakter politik, ndërsa shtoi se ata ndihen në “hall” në lidhje me reformën në drejtësi.

“Unë nuk i shoh ata fare, janë politikë. Janë në hall. Halli u konstatohet, Rama është për reformën. Këtë nuk e prisnin që ky ta bënte, Rama po e bën reformën. Unë i kam thënë po nuk bërë reformën në drejtësi, rrëzohet! Të rrëzon Zeusi”, tha Ngjela në “Ilva Now”.

 

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back