Sport

Neymar thirret në gjyq/ Çfarë pritet të ndodhë me futbollistin

Shkruar nga Liberale
Neymar thirret në gjyq/ Çfarë pritet të ndodhë me

Sulmuesi brazilian Neymar dhe 8 persona të tjerë kanë dalë në gjyq në Barcelonë të akuzuar për mashtrim dhe korrupsion lidhur me transferimin e futbollistit nga Santos te Barcelona në vitin 2013.

30-vjeçari dhe babai i tij mbërritën në Spanjë së fundmi ndërsa prokurorët spanjollë kërkojnë një dënim me dy vjet burg dhe një gjobë prej 10 milionë euro për Neymar.

Poll
SHQIPENGLISH