Aktualitet

Netflix humb rreth 1 milion abonentë

Shkruar nga Liberale
Netflix humb rreth 1 milion abonentë

Netflix ka humbur pothuaj 1 milion abonentë që prej prillit e deri tani, pasi numri i njerëzve që  janë larguar nga shërbimi është përshpejtuar.

Humbjen e parë të abonentëve kompania e raportoi në prill të 2011-s, lajm që u pasua nga qindra shkurtime të vendeve të punës dhe një rënie të çmimit të aksioneve të saj.

Humbjet e fundit të abonentëve raportohet se, ishin më të mëdhatë në historinë e Netflix-it, duke nisur që nga SHBA-ja, Kanadaja e më pas Europa. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH