Aktualitet

"Nëse qeveria s’na ofron mirëqenie, të largohet", protestë në Elbasan për rritjen e çmimeve

Shkruar nga Liberale
"Nëse qeveria s’na ofron mirëqenie, të largohet",

Qytetarët në Elbasan janë ngritur në protestë, kundër rritjes së çmimeve. Protestës së thirrur nga dega e Partisë Demokratike e këtij qyteti i janë bashkuar pensionistë dhe të rinj.

Qytetarët kanë fikur makinat në shenjë proteste, duke u shprehur se çmimet janë shumë të larta dhe të papërballueshme për to.

“Nëse qeveria s’na ofron mirëqenie, të largohet”, tha një pensionist.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH